D14 --> D16 Всмукателен колектор - въпроси

Само инфо, без празни приказки

Модератор: Spezov

Отговори
PetioHonda
Регистриран: пон окт 09, 2017 10:56 pm

пет мар 30, 2018 7:48 pm

Здравейте! Знам ,че за повечето сигутно въпросът е банален, но въпреки информацията която съм чел + dodo-upgrades, не всичко ми е ясно.
1. Из обявите се въртят две понятия - оборудван/необорудван.
Накратко въпросът ми е - Какво трябва да си купя, за да направя т.нар суап, а по-подробно:
Да разбирам, че оборудван означава: колектор, дросел, рейка с инжектори (240цц?)?
Ако е така, то специално за д14а1/2/з1/з2 мога ли да закупя "необорудван" всмукател и да използвам моите дросел + т.нар на англ. throttle pulley? Защото четох, че жилото на газта всъщност е различно на д14 и ми трябва д16-ково.
Под необорудван, аз разбирам САМО всмукател. Това от картинката ли е?
Картинка: Изображение
2. Четох за разни сензори, които ги няма д14-ката и на д16 трябва да се "запушат". Как става самото запушване?
3. Ако имам газ, трябва ли да се направи нещо допълнително?
4. Има ли шанс да прецакам нещо, ако както навсякъде пише - си бележа кое от къде съм свалил и после ги върна на същите места?
5. Целта ми е само и единствено да си преместя дросела отстрани, както е на нормалните Д-серии...
И естествено да си сложа хубав интейт, като тук подчертавам търся едиснтвено хубавият звук. За засилване ми е ясно, че няма смисъл на тоя мотор и тн и тн. Искам звук, колкото и глупаво да звучи, чувал съм брутални д14-ки.
6. Нова гарнитура, ако тръгна да сменям от къде? Бултрако?
Благодаря предварително.

Отговори
  • Информация