Хонда SRS reset 92-03

Само инфо, без празни приказки

Модератор: Spezov

Отговори
Потребителски аватар
Red Line
Регистриран: нед окт 08, 2017 3:37 pm

вт окт 10, 2017 1:17 pm

Здравейте днес, ще се занимаем със проверка и така наречения SRS reset.
В случай на подмяна на възглавница или друг компонент , за да огасне SRS чека е нужно да следвате следните съвети!
Темата обхваща моделите на Хонда от 92 до 03. Възможно е да се става и при по нови модели!

Изображение

За процедурата са ви нужни около 10мин. търпение и един огънат кламер в П-образна форма!

Изображение

Въпросната букса за диагностика и чистене на грешки се намира в близост до бушониерата, в купето на автомобила (най-често под таблото при шофьора)
Изображение
Жълта двупинова букса

Изображение
Да започнем по същество!
1. Стъпка намирането на по-горе споменатата букса за SRS.
2. Втора стъпка. Без да е запален автомобилът или да е на контакт, се слага кламера в двупиновата букса!
3. При вече поставен кламер се дава на контакт. Внимание! Индикатора ще почне да гасне и да се появява отново,при което последователно ще се наложи да вадите и слагате кламера! След първото гаснене на SRS вадите кламера. След няколко секунди пак светва и го поставяте обратно. Тази последователност се повтаря 2/3 пъти. След което вадите окончателно кламера. Като запалите за първи път автомобила, индикатора свети в продължение на няколко секунди и гасне!

В случай че сте извършили тази операция и индикатора не гасне, имате друг проблем по системата!

Прилагам и линк към клип който ще ви е от полза! https://youtu.be/4t4ds8ae9tM
Поздрави!

Потребителски аватар
Alexx
Регистриран: пон окт 09, 2017 6:03 pm

вт окт 10, 2017 2:22 pm

:roll: ще го изпробвам
If does not race, there is no Honda!
Mr. Honda

Потребителски аватар
Spezov
Регистриран: нед окт 08, 2017 7:01 pm

вт окт 10, 2017 4:11 pm

Гледал съм ги клиповете и пича който води клипа казва, че не поема отговорност ако еърбега гръмне :) а да давам на късо жиците на на еърбеците на мене лично ми се струва малко рисковано. Аз ползвам диагностика и с нея чистя грешките :)

Потребителски аватар
Red Line
Регистриран: нед окт 08, 2017 3:37 pm

вт окт 10, 2017 4:19 pm

На Сивик 6та и на Прелюд 5та го правихме и свърши работа!

Потребителски аватар
Doxata
Регистриран: пон окт 09, 2017 9:10 pm

ср окт 11, 2017 10:38 am

Изпробвано от мен на Crv 1-ва генерация и изчисти грешката,без да ми гръмне бега.
:D :D :D
Това което можеш сам да си вземеш,никой няма да ти го даде!

Отговори
  • Информация