LED, Ксенон, Би-Ксенон, Волфрам какво е най-добре

Само инфо, без празни приказки

Модератор: Spezov

Отговори
Потребителски аватар
Jovo.kolev
Регистриран: пон окт 09, 2017 8:49 pm

вт дек 05, 2017 3:14 pm

Здравейте колеги,
През ден, два виждам постове във Facebook: "Kакво да си сложа на колата, LED Или ксенон?" Предлагам да се направи тема в която всеки да си сподели мнението и опита относно фаровете.

Лично аз съм със ксенон система https://autopro.bg/ksenon-h1-autopro-premium на Акорд 7 префейс. Все още съм си като сляпа котка особено през нощта на мокро, но го отдавам 1-во, че не са ми мн регулирани фаровете, 2-ро че каквото и да се сложи Акорда 7 си е с кофти фарове. Мислил съм и за LED но не мисля, че има толкова качествени в момента на пазара на рентабилна цена спрямо ксенона.

Моля споделете вашите мнения и да бъдем полезни на колегите във ФБ групата
Honda Accord 2.2 i-CDTi 2004
С летни гуми, зимата не се кара :D

pascualle
Регистриран: вт окт 10, 2017 8:36 am
Контакти:

вт дек 05, 2017 10:39 pm

Здравей колега!

Аз също карам акорд преди фейс. Сложих крушки на OSRAM Night Bracker Unlimited и съм в пъти по-доволен от нормалните D2S ксенон крушки. Ако имаш пътт към Бургас се обади да видиш как свети ;)

Потребителски аватар
fenabg
Регистриран: пон мар 27, 2017 11:58 am

нед дек 10, 2017 10:48 am

Наскоро сложихме диоди на англичанката на колегата , ефекта е уааау. Не го очаквах.

Dakata
Регистриран: пон окт 09, 2017 7:47 pm

пон яну 15, 2018 2:33 am

На Акорд 7 преди фейса съм с оригиналния ксенон и съм доволен. На Сивик-а ми (англичанка) монтирах лупи 3 инча и крушки D2S Osram night breaker и съм адски доволен, никога до сега не съм виждал така нощно време. На Акорда мисля да сложа крушките от Сивика тъй като едва ли ще го карам вече вечер

Потребителски аватар
Don_Enco
Регистриран: пон окт 09, 2017 6:52 pm

вт яну 16, 2018 1:41 pm

+1 за LED
карам с LED крушки в обикновенни рефлектори Н4 вече повече от година купени за 75лв (не знам каква китайска марка са!!!) и съм адски доволен, няма мокро, сухо, мъгла и т.н. даже на дълго въобще не включвам дългите.
За фарове с лупи не знам дали ще е най-правилния избор но аз лично бих пробвал!

Потребителски аватар
frisko
Регистриран: пон мар 27, 2017 11:02 am

ср яну 24, 2018 12:01 am

Добре де, ама някои казват, че ЛЕД-овете не са ок за лупа, и че се получава разминаване във фокусирането на светлината при лупата. Аз лично имам нужда от подобрение на светлините , но не ми се дават 100лв за проба, а чувам, че евтините горяли бързо. Някаква марка може ли да препоръчате или ако някой има н7 да ги пробвам да видя какво се случва с лупите?

Потребителски аватар
frisko
Регистриран: пон мар 27, 2017 11:02 am

чет юни 21, 2018 12:20 am

Вече имам мнение, обосновано на опит :)
На Прелюда и на едно Черато, които са с Н4, сложих ЛЕД крушки и има доста сериозно подобрение. Недостатък е, че на едната доста често ми присветват, което означава, че им свети в очите. Не знам дали е от настройки на фара. Прелюда свети идеално, подобрението е в пъти по-добра светлина. За Н7, които питах предния път, не ми се рискуваше и сложих ксенон на лупите. Проблема си остана, явно лупите а фира или се нуждаят от почистване. Ако някой знае дали ги възстановяват и къде, да казва. Иначе ЛЕд крушките, които сложих, са от 45лв комплект и няколко месеца вече нямат проблем.

Потребителски аватар
Doxata
Регистриран: пон окт 09, 2017 9:10 pm

пон авг 06, 2018 9:36 am

На Црв-то лупи и ксенон е значително по-добре от лупи и лед
Н1 са крушките.
Това което можеш сам да си вземеш,никой няма да ти го даде!

Отговори
  • Информация