Civic EJ9 D14Z2 NON VTEC Проект "Пухчо"

Само инфо, без празни приказки

Модератор: Spezov

BlaDe
Регистриран: пон окт 09, 2017 9:11 pm

нед дек 17, 2017 6:09 pm

Здравейте колеги. Юли месец тази година закупих така желания от мен Сивик. А именно 6 ген хеч фейслифт. Изпадна ми точния екземпляр който исках да имам. Фейслифтова,сив металик с двигател D14Z2 90 коня. Колата е произведена 1999 година и е внос от Италия. Както всички знаем колите от Италия изглеждат добре,нямат ръждни,но не се хвалят с добра подръжка и да си кажа чесно си имах едно на ум,че може маслото да е на 40-50 хил километра :D За мое щастие автомобила беше обслужван редовно от стария собственик и се оказа в повече от добро състояние,както на външен вид,така и от техическа част.Колата я взех за приятелката,но толкова ми хареса,че реших да си я оставя за мен и съответно да я развия по начин по който на мен ми харесва.

Преди някой да попита "Защо проекта се казва така ?" Нарекох го "Пухчо" заради меките фейсови седалки с които разполага колата. :D

Ето я и нея:

Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:14 pm

Естествено започнахме с пълно обслужване. Ремъци,ролки,водна помпа,свещи,въздушен филтър,горивен филтър,масло. И естествено не мина и без непредвидени леки интервенций като 2 бр биалетки 1 бр накрайник и маншон на каре. Но така е не съм купил нов автомобил от магазина.

Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:16 pm

Обслужена !
Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:25 pm

Не мина много време преди да започнат да ми се мотаят из главата всякакви мисли какво да правя по колата,че иначе ми е ТОТАЛЕН СТОК :lol:

Затъмних стъклата,защото все едно се возех в аквариум.
Изображение

Изчистен външен вид също е приоритет.
Изображение
Изображение
Оригиналната решетка много ме дразнеше и съответно си закупих такава без емблема.Боядисах я в цвета на колата. И хоп.
Изображение
Започна да изглежда добре.
Изображение
Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:32 pm

Независимо че стария ми сивик е с B16a2 бях много изненадан от начина по който върви "миксерчето" и колко е пъргава.
Изображение
how to upload a image
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:33 pm

Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:35 pm

Хоп и липче си има вече.
Изображение
where to host images
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:49 pm

Толкова за сега по външния вид. На пролет имам планове цялата да стане в един цвят или иначе казано нещо такова:
Изображение
Но живи и здрави има време!

Започвам да мисля малко и за силовата част. Много от вас ще кажат мини на Б серия или направи я "mini me" Ще се наложи да ви разочаровам! За сега плана е за по-елементарни "ъпгрейди" а именно. Изпускател 4-2-1 спортен с генерация на ф50 и смукател от D16z6 или Y8. За сега събирам частите и колата ще се прави на пролет.
Ето какво чака в гаража като за начало.

Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 17, 2017 6:58 pm

Озвучението в автомобила на предните врати го оставих с оригиналните говорители които се оказаха Pioneer а в задната част се оборудвах с тези елипси които свирят много добре.
Изображение
The Power Of Dreams

BlaDe

нед дек 31, 2017 12:51 am

Музиката е на лице
Изображение
The Power Of Dreams

Отговори
  • Информация